SamochodyElektryczne.org

Tesla Model 3 Long Range z pakietem 80,5 kWh i silnikiem PMSM 192 kW?

Tesla Model 3 może być wyposażona w pakiet 80,5 kWh oraz silnik synchroniczny z magnesami trwałymi - tak przynajmniej wynika z dokumentów EPA

Tesla Model 3 - zobacz całą galerię

W oficjalnych dokumentach amerykańskiej agencji EPA, dopatrzono się interesujących danych technicznych na temat akumulatorów i napędu trakcyjnego Tesli Model 3. Producent jak dotąd nie ujawnił pojemności pakietu, ani mocy napędu (wcześniejszy wpis), więc dane podane na stronie EPA są jedynym odniesieniem.

Pakiet 80,5 kWh?

Według formularza certyfikacji auta w wersji Long Range o zasięgu około 499 km, pakiet akumulatorów gromadzi 80,5 kWh energii (napięcie nominalne to 350 V, a pojemność modułów 230 Ah). Podana wartość pojemności (jeśli prawdziwa dla modelu produkcyjnego), raczej ma charakter maksymalnej - w rzeczywistości dostępna ilość energii do jazdy może być mniejsza np. 75 kWh.

Silniki z magnesami trwałymi?

Z dokumentu wynika, że silnik w Modelu 3 nie jest już indukcyjny, tak jak w pozostałych samochodach marki (której nazwa pochodzi o nazwiska wynalazcy silnika indukcyjnego Nikoli Tesli). W formularzu wpisano "AC 3 PHASE PERMENANT MAGNET", czyli silnik trójfazowy z magnesami trwałymi - nazywany też synchronicznym z magnesami trwałymi (PMSM).

Moc napędu to około 192 kW. Podawana jest też wartość 258 KM.

Pojemność mniejszego pakietu Standard - 57 kWh?

Jeżeli proporcjonalnie przeliczyć pojemność pakietu 80,5 kWh dla wersji Standard (o zasięgu około 354 km), pojemność powinna wynieść 57 kWh (maksymalnie).

Jak jest w istocie oraz czy dane są ostateczne dla wersji produkcyjnej dowiemy się pewnie za jakiś czas.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.