SamochodyElektryczne.org

Sieć terminali ładowania ABB

Pierwsze dwie szybkie ładowarki ABB w Polsce, które potencjalnie mogą stanowić zaczątek nowej sieci, zostały oddane do użytku w czerwcu 2013r.

Terminale ładowania ABB - zobacz całą galerię
Szybka ładowarka ABB Terra 52 zainstalowana w pobliżu fabryki ABB w Aleksandrowie Łódzkim Szybka ładowarka ABB Terra 52 zainstalowana w pobliżu fabryki ABB w Aleksandrowie Łódzkim

Firma ABB jest jednym z największych na świecie producentów szybkich ładowarek dla samochodów elektrycznych. W Polsce pierwsze dwie pilotażowe instalacje zostały uruchomione w czerwcu 2013r. przed obiektami ABB w Aleksandrowie Łódzkim i Krakowie (wcześniejszy wpis).

Możliwość korzystania z punktów jest bezpłatna, dostępna przez całą dobę i nie wymaga autoryzacji użytkowników. Oba pierwsze urządzenia posiadają wtyczki CHAdeMO oraz dodatkowo wyjścia AC w innych standardach.

Lokalizacje punktów szybkiego ładowania ABB w Polsce

Aleksandrów Łódzki - ul. Placydowska 27

Szybka ładowarka Terra 52 zainstalowana jest na parkingu przy ul. Placydowskiej 27 obok fabryki ABB w Aleksandrowie Łódzkim. Urządzenie oprócz wyjścia CHAdeMO o mocy 50 kW posiada również trójfazowe wyjście IEC 62196-2 Typ 2 (VDE-AR-E 2623-2-2) o mocy 22 kW. Możliwość ładowania jest bezpłatna i dostępna przez całą dobę.

Kraków - ul. Starowiślna 13A

Szybka ładowarka Terra SmartConnect (SC) zainstalowana jest na parkingu przed Korporacyjnym Centrum Badawczym ABB przy ul. Starowiślnej 13A. Urządzenie o mocy 20 kW posiada wtyczkę CHAdeMO. Dodatkowo terminal jest wyposażony w dwa wyjścia jednofazowe o mocy 3,7 kW z tradycyjnym gniazdem elektrycznym. Możliwość ładowania jest bezpłatna i dostępna przez całą dobę, jednak płatny jest parking.

Źródła

Komentarze (3)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • Dawid

RaveN, dodasz ten punkt?
Wielka szkoda, ze nie ma chademo :(
Moja Tesla w tym miejscu bedzie sie ladowac 8 godzin :(
http://api.plugshare.com/view/location/88806
  • Dawid

Dodajcie 2 ladowarki ABB, ktore jest w BMW w Warszawie na Ostrobramskiej 73 i Wołowskiej 22a
mała aktualizacja, ładowarka w Krakowie nie ma już dostępnego gniazda 1 faz