SamochodyElektryczne.org

Audi e-tron Sportback będzie produkowane razem z e-tron quattro w Brukseli

Audi lokalizuje swoją produkcję aut elektrycznych w Brukseli - w przyszłym roku e-tron quattro, a następnie e-tron Sportback w 2019r.

Audi e-tron Sportback concept - zobacz całą galerię

Audi obiecało wiosną trzy modele elektryczne do 2020r. (wcześniejszy wpis). Dwa z nich zostały już zaprezentowane w wersji koncepcyjnej - e-tron quattro concept i e-tron Sportback concept. Oba mają być produkowane w zakładzie w Brukseli, odpowiednio w 2018 i 2019r.

Audi e-tron quattro concept Audi e-tron quattro concept
Audi e-tron Sportback concept Audi e-tron Sportback concept

Komunikat prasowy firmy Audi [1]

Audi rozpocznie produkcję drugiego elektrycznego modelu

  1. Produkcja Audi e-tron Sportback rozpocznie się w fabryce w Brukseli w roku 2019
  2. Członek zarządu Audi AG ds. produkcji, prof. dr Hubert Waltl zapowiada: „To sygnał większego zaangażowania koncernu z Ingolstadt w mobilność elektryczną”
  3. Koncepcyjny model Audi e-tron Sportback daje pogląd, jak będzie wyglądał drugi, elektryczny, napędzany akumulatorem samochód spod znaku czterech pierścieni

Ingolstadt/Bruksela, 21 czerwca 2017 r. Audi poszerza swą gamę modelową, wprowadzając do niej nowy samochód typu e-tron. Produkcja Audi e-tron Sportback rozpocznie się w zakładzie koncernu w Brukseli, w roku 2019. W ten sposób, fabryka ta rozpocznie wytwarzanie drugiego, całkowicie elektrycznego modelu z czterema pierścieniami na masce. Pierwszy z nich, elektryczny SUV Audi e-tron, opuści tamtejszą linię produkcyjną już w roku 2018.

Cztery pierścienie przygotowują się do rozpoczęcia produkcji zupełnie nowego samochodu elektrycznego – Audi e-tron Sportback. Auto to, wraz z Audi e-tron, zwiększy konkurencyjność marki w tym ważnym, przyszłościowym segmencie pojazdów. „Podejmując decyzję o produkcji Audi e-tron Sportback pokazujemy, że Audi podchodzi bardzo poważnie do zagadnień mobilności elektrycznej.

Drugi w naszym portfolio całkowicie elektryczny model sprawi, że moce produkcyjne naszej fabryki w Brukseli będą optymalnie wykorzystane” – powiedział prof. dr Hubert Waltl, członek zarządu Audi AG ds. produkcji i logistyki.

Bazą do wersji produkcyjnej nowego elektrycznego samochodu jest pojazd koncepcyjny Audi e-tron Sportback, pokazany na wystawie Audi Shanghai 2017. Ten wszechstronny samochód, to czterodrzwiowe gran turismo z napędem elektrycznym o mocy 320 kW. Jego stylistyka perfekcyjnie łączy elementy typowe dla marki Audi, z przełomowymi koncepcjami dotyczącymi detali. Wszystkie rozwiązania techniczne i pakiet napędu elektrycznego, zostały dopasowane specjalnie do architektury pojazdu.

Źródła

  • [1] Audi audi.press-bank.pl

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.